Aktuality a program

"Vhled a meditace"

meditační retreat v ústraní

Donal Creedon

Donal Creedon

Již podruhé se v Čechách uskuteční týdenní meditační sezení s Donalem Creedonem. Donal, původem z Irska, nejprve studoval buddhismus u theravádových mistrů v Bharmě a Thajsku. V roce 1980 se dostal do tibetského kláštera Samye Ling ve Skotsku a zde absolvoval 3 tříleté uzavřené retreaty. Učení obdržel od mnoha vysokých lamů Kagyu linie a při posledním ústraní se zároveň stal meditačním poradcem pro ostatní účastníky retreatu. Od té doby Donal vyučuje v mnoha centrech po světě a posledních několik let vede Moskevské centrum Samye Dzong. Minulý rok na podzim vedl meditační retreat v Krkonoších, který společně pořádal Karma Tegsum Chöling Praha a Samye Dzong Plzeň.

Letošní retreat se bude konat od soboty 21. září do neděle 29. září 2002 na téma "Vhled a meditace". Během strukturovaných meditačních sezení bude Donal předávat meditační instrukce a prostor bude věnován i na dotazy a diskusi. Detailní program, místo konání i přesná cena budou upřesněny později (orientační cena je 3000,- až 4000,-, vše závisí na ubytování, které se podaří sehnat). Učení bude probíhat v angličtině s tlumočením do češtiny.

Přihlášky přijímá do 26.července Eva Blechová na email: evablechova@seznam.cz nebo na mobilní telefon 0602 - 689 506, později můžete psát na email samyedzong@email.cz nebo na mobilní telefon 0603-475 528.


Bdělé vědomí

  "V buddhismu je bdělost sama o sobě považována za cíl. Tím, jak se naše bdělé vědomí rozšířuje, se začínají rozvíjet jeho světelné kvality - přítomnost, láska, inteligence a citlivost. Nedostatek bdělosti naopak zanechává ve svých šlépějích neživý život. Při našem retreatu použijeme klasický přístup šamaty a vipassany, abychom podpořili vlastní probuzení."

Donal Creedon

 nahoru
Kagyu Samye Dzong - naposledy upraveno 14. července 2002

Email: samyedzong@email.cz

Home